Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
Příjemnou a bezpečnou jízdu vám přeje Autoškola Jaroslav Lunda
Příjemnou a bezpečnou jízdu vám přeje Autoškola Jaroslav Lunda
Příjemnou a bezpečnou jízdu vám přeje Autoškola Jaroslav Lunda
Příjemnou a bezpečnou jízdu vám přeje Autoškola Jaroslav Lunda
Příjemnou a bezpečnou jízdu vám přeje Autoškola Jaroslav Lunda

Lovci nehod

 

 • Dojde k nehodě. Téměř okamžitě je na místě i asistenční služba, která nabízí své služby. Nikdo je nevolal, nikdo neví, jak se na místo tak rychle dostali. Ale účastníci nehody už drží v ruce papíry s nabídkou pomoci. Dejte si na ně pozor! Jde jim o vaše peníze!
 • Jednání s pojišťovnou, zabezpečení odtahu, oprava vozidel, poskytnutí náhradního auta. Lovci nehod se můžou přetrhnout, aby vás přesvědčili, že všechno další vyřeší za vás. A hlavně, vše se platí z pojištění, služby jsou přirozeně zdarma. Je to opravdu tak jednoduché? Pokud se stanete součástí dopravní nehody, je třeba zachovat klid a chladnou mysl. Ideální je vozit s sebou kontakt na číslo asistence pojišťovny nebo vlastního servisu. Často se ale stane, že dříve, než se vzpamatujete, jsou na místě lovci nehod, kteří vám začnou nabízet své „supervýhodné“ služby. 
 • Hlavní problém je v tom, že se člověk ocitá pod emocemi a tak si neuvědomí, co v danou chvíli podepisuje. Nevýhodou je zejména to, že vůbec nevíte, co se s autem bude skutečně dělat. Udělíte plnou moc a dál je vše v režii lovce nehod. Ten rozhoduje, kam se vozidlo poveze, jak dlouho potrvá oprava, na jak dlouho budete mít náhradní vozidlo, co bude uplatňovat po pojišťovně, v jaké výši a tak dále. Na místě nehody budete přesvědčováni, že je vše zdarma. Ovšem pozor, ve smlouvě jsou za jednotlivé služby uvedeny velmi vysoké částky a další háčky.
 • Lovci pozůstalých a zraněných své služby nabízejí za provizi, která často dosahuje až poloviny peněz vymožených od pojišťovny. Další problém je v tom, že smlouva například uvádí povinnost využívat vozidlo po celou dobu opravy a také povinnost doplatit to, co nezaplatí pojišťovna.
 • Mnohem horší situace ale vzniká, pokud dojde ke škodám na zdraví. Lovci nehod už neloví jen u havárií samotných, ale i v nemocnicích, kam byl zraněný převezen. Jsou známé i případy, kdy obtěžují pozůstalé těsně po smrti jejich příbuzného. Nabízejí různé druhy pomoci a zastoupení v jednání s pojišťovnou. Takové případy jsou už skutečný hyenismus.

 

Jak se bránit

 • Nepodepisovat pod tlakem žádné smlouvy, obzvlášť ne v případě, kdy se mne snaží někdo přesvědčit o tom, že „sám nic nezmůžu, ale on vymůže miliony“
 • Při škodě na zdraví si aspoň rámcově zjistit své nároky a zvážit, zda jejich uplatňování a prokazování zvládnu sám
 • Chtít písemné potvrzení, že nic platit nebudu, a to ani v případě, že pojišťovna vše neproplatí
 • Pokud jsem viníkem, je dobré znát svou pojistnou smlouvu a její nároky
 • Vozit s sebou kontakt na asistenční služby pojišťovny nebo kontakt na solidní nehodovou službu nebo kontakt na svůj autoservis

 

 • Řidiči mohou od 1.1 2015 využívat revoluční novinku. Česká kancelář pojistitelů spustila novou asistenční službu na telefonní lince 1224. Linka je určena pro zákazníky všech pojišťoven. A má především předejít tomu, aby řidiči uvízli v pasti lovců nehod. Operátor linky řidiče spojí přímo s jeho pojišťovnou nebo asistenční službou, která už mu zašle pomoc. Řidič sám si přitom informace, s kým má vlastně smlouvu, nemusí pamatovat. Stačí, když na lince nahlásí svou registrační značku a operátor ho přepojí na správnou pojišťovnu.
 • Linku 1224, která je zatím ve zkušebním provozu, by si tak každý řidič měl uložit do svého mobilního telefonu. Číslo je také vytištěno na nových zelených kartách. Česká kancelář pojistitelů, která linku provozuje, tak chce ochránit řidiče před lovci nehod.
 • Na konec ještě jedna novinka, která funguje od 1.1 2015. Ministerstvo dopravy spustilo aplikaci, kde si můžete zkontrolovat skutečný stav Vašeho tachometru po zadání VIN a čísla protokolu o provedené technické prohlídce zaznamenaného v technickém průkazu. Aplikace je dostupná na www.kontrolatachometru.cz

 

Kontakt

Jaroslav Lunda
ul. Hliníky 95
687 24 Uherský Ostroh
tel.: 572 151 411
mobil: 604 898 065
email: lunda.jarek@email.cz
skype: jarekl9569

We use cookies

Na naší webové stránce používáme cookies. Některé z nich jsou nutné pro běh stránky, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit vlastnosti stránky na základě uživatelských zkušeností (tracking cookies). Sami můžete rozhodnout, zda cookies povolíte. Mějte prosím na paměti, že při odmítnutí, nemusí být stránka zcela funkční.