Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
Příjemnou a bezpečnou jízdu vám přeje Autoškola Jaroslav Lunda
Příjemnou a bezpečnou jízdu vám přeje Autoškola Jaroslav Lunda
Příjemnou a bezpečnou jízdu vám přeje Autoškola Jaroslav Lunda
Příjemnou a bezpečnou jízdu vám přeje Autoškola Jaroslav Lunda
Příjemnou a bezpečnou jízdu vám přeje Autoškola Jaroslav Lunda

Jedeme na Slovensko

 • Slovensko nabízí širokou síť stezek s různorodou obtížností, skrze starověké lesy až po horské vrcholky Tater. Pěší turistika, cykloturistika nebo jízda na koni patří mezi nejrozvinutější turistické aktivity na Slovensku.
 • Od ledna 2016 zavedlo Slovensko elektronické dálniční známky pro osobní automobily. Ceny zůstávají stejné jako u samolepících známek:
  • Roční: 50 Eur
  • Měsíční: 14 Eur
  • 10ti denní: 10 Eur
 • K dispozici je portál, kde si můžete koupit slovenskou dálniční známku pro rok 2016 on-line (www.eznamka.sk). Postup je stejný, jako když kupujete jakékoli zboží přes internet a platíte kreditní kartou. Na konci budete mít k dispozici k vytisknutí pdf potvrzení o nákupu dálniční známky.

Speciální rychlostní limity

Vozidlo táhnoucí jiné 60 km/h

Minimální rychlost na dálnicích v zastavěných oblastech 65 km/h

Minimální rychlost na dálnicích mimo zastavěné oblasti 80 km/h

 

Alkohol / drogy v krvi

 • Na Slovensku je přísně zakázáno pít před jízdou alkohol nebo konzumovat drogy. Je zde stanovena nulová tolerance na přítomnost alkoholu v krvi řidiče. 
 • Řízení s hladinou alkoholu v krvi přes 0,10% je považováno za trestný čin, který vede k soudnímu řízení a případnému odnětí svobody až na 1 rok. Řidiči může být současně odebrán řidičský průkaz (na období 1-10-ti let při spáchání prvního přestupku, minimálně 5 let při opakování a trvalé odnětí řidičského průkazu v případě třetího opakování).

Pokuty

 • Policisté jsou zplnomocněni pro vybírání pokut na místě, přičemž musí řidiči vystavit potvrzení o platbě pokuty. Limit na výši těchto pokut je 650 Eur pro závažné trestné činy (extrémní překročení povolené rychlosti, se způsobením dopravní nehody, alkohol v krvi nad 0,10%, atd.), a 150 Eur za trestné činy jako je nízké překročení povolené rychlosti (méně než 20 km/h v zastavěných oblastech a méně než 30 km/h mimo zastavěné oblasti).
 • Překročení povolené rychlosti - 20 km/h uvnitř zastavěné oblasti nebo 30 km/h mimo zastavěné oblasti: pokuta 150 - 800 Eur a pozastavení řidičského průkazu na období do 3 let
 • Řízení pod vlivem alkoholu nebo drog (minimální): pokuta 200 - 1000 Eur a pozastavení řidičského průkazu na období do 5 let
 • Nezastavení na červenou: 150 Eur
 • Nezapnuté bezpečnostní pásy, nebo používání mobilního telefonu během jízdy: 20-60 Eur
 • V případě velmi závažného trestného činu je řidičský průkaz okamžitě pozastaven, přičemž sankce budou stanoveny příslušnými orgány na základě správního řízení. Svícení je na celém Slovensku povinné.

 

 • Mezi velmi závažné trestné činy patří:
  • Řízení pod vlivem alkoholu nebo drog
  • Odmítnutí podstoupit test na přítomnost alkoholu nebo drog
  • Řízení bez řidičského průkazu (nebo s odebraným řidičským průkazem)
  • Řízení motorového vozidla bez platné registrace

Administrativní postupy se vztahují i na řidiče, kteří způsobí nehodu, při níž došlo k úmrtí nebo vážnému zranění, případně v případech, kdy spáchaná škoda přesáhla 4000 Eur. Řidičům, kteří způsobí nehodu s úmrtím jiné osoby, je trvale odebrán řidičský průkaz, nicméně po uplynutí období 10-ti let mohou požádat o jeho podmínečné vrácení.

Odebrání řidičského průkazu návštěvníkům

 • Odebrání řidičských průkazů se vztahuje i na držitele zahraničních řidičských průkazů, řídící vozidlo na Slovensku. Zahraničním řidičům sice nebude odebrán řidičský průkaz, nicméně mohou být potrestáni zákazem jízdy v rámci území Slovenska.

Povinná výbava

 • Reflexní vesta je povinná pro 4-kolová a 2-kolová vozidla na všech komunikacích mimo zastavěné oblasti, přes den i v noci. Osoba, která opouští vozidlo, odstavené v důsledku poruchy, defektu, nebo nehody, na sobě musí mít oblečenou reflexní vestu. Pokud reflexní vestu nemá, může být sankciována pokutou ve výši 50 až 150 Eur. Reflexní vesty musí být v souladu s EU normou EN 471. Akceptované barvy reflexních vest jsou žlutá, červená, zelená a oranžová s bílými reflexními pruhy.
 • Zařízení GPS nesmí být umístěno ve středu předního skla vozidla. Současně nesmí řidiči bránit ve výhledu. Veškeré radarové detektory jsou zakázány (aktivní i pasivní).

Číslo tísňové linky

 • Policie, hasiči a ambulance: 112 

 

Kontakt

Jaroslav Lunda
ul. Hliníky 95
687 24 Uherský Ostroh
tel.: 572 151 411
mobil: 604 898 065
email: lunda.jarek@email.cz
skype: jarekl9569

We use cookies

Na naší webové stránce používáme cookies. Některé z nich jsou nutné pro běh stránky, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit vlastnosti stránky na základě uživatelských zkušeností (tracking cookies). Sami můžete rozhodnout, zda cookies povolíte. Mějte prosím na paměti, že při odmítnutí, nemusí být stránka zcela funkční.